paykasa-logo

Paykasa Nedir?

Paykasa nedir, Son dönemde merak uyandıran bir sistem olduğu söylenebilir. Online sistemlerden yapılan alışveriş işlemlerinde güvenli ödeme sistemidirKredi kartı ile yaşanan sorunlara çözüm sunmaktadır. Fiziki alışveriş mağazalarında şimdilik kullanılmamaktadır. Güvenilir Paykasa siteleri, Dünyada üretim, tanıtım, satış ve pazarlama sistemlerinin tamamen değişmesine sebep olmuştur. Tüketicilerin satın alma alışkanlıklarını büyük ölçüde değişikliğe uğratmıştır.

Yapılan araştırmalarda sadece 2017 yılında yaklaşık olarak 40 milyar TL civarında çevrim içi alışveriş yapılmış olduğu tespit edilmiştir. 2018 yılında rakamın %40 artacağı öngörülmektedir.

Bu sebeple tüketicilerin yoğun şekilde interaktif alışveriş yapması, yapılan alışverişlerde kullanılacak ödeme araçlarını önemli kılmaktadır. Paykasa Türkiye de aktif olarak kullanılmaktadır.

Online dünyada yapılan tüm alışverişlerde ödeme sistemi sunar. Bilgisayar teknolojilerinin insan hayatına sağladığı katkılar, güven sorunlarını da oluşturmuştur. Kullanıcıların güvensiz ortamlarda yapılan alışverişlerdeki mağduriyeti de göz önüne alınmalıdır.

Paykasa nedir?  Online dünyada tamamen yüzde yüz güvenli alışveriş ortamı sağlayan ön ödemeli sistemdir. Kredi kartı ve kimlik bilgileri vermeye gerek kalmadan sorunsuz alışveriş yapmanın en kolay yoludur.

Paykasa Nasıl Alınır? Nerelerde Kullanılır?

Paykasa, günümüzde hızla çoğalan kullanıcı sayısına ulaşmış ödeme sistemi haline gelmiştir. En fazla tanınan, ödeme sistemidir. İlk kez İngiltere’de kullanıma sunulmuştur. Günümüzde 60 binden fazla web sitesinde kullanılan sistem olmayı başarmıştır.

Firmalarla temasa geçerek, dilediğiniz miktar ve adette kart almak mümkün olmaktadır. Ayrıca kullanıcının elinde kalan veya kullanmamış olduğu kartların yeniden nakde çevrilmesi mümkündür. Geri ödemeler güncel kur hesaplanarak yapılmaktadır.

Hızlı Paykasa kartları, son derece geniş bir alanda ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Bu olanakları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Popüler alışveriş siteleri,
  • Oyun siteleri,
  • Bahis siteleri,

Sistemin en büyük özelliği herhangi bir kişisel bilgilerine ihtiyaç duyulmamasıdır. Kart limitinin kullanıcı tarafından belirlenmektedir.

Paykasa Nedir? Sorusuna cevap bulduktan sonra, Alışverişi gerçekleştirmek için sadece para yatırılacak sitenin ödeme sistemini seçmek ve kullanıcıya özel 16 haneli pin numarasını girip alışverişi onaylamak yeterlidir. Kart bilgilerinin çalınma korkusu olmadan güvenli alışverişi sağlar. Sistemde yapılan işlemlere ait bilgilerin izlenemez. Para transferleri açısından da büyük avantajlar sağlamaktadır.